KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12352288
nr 1235 2288
Max Marcus
(1879-1955), Sverige
Oljemålning, "Arild 1948", signerad a tergo. Olja på pannå, ca 50x60 cm
Max Marcus, svensk målare född 1879 i Stockholm, död 1955.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 februari 2019
kl 18:17:31
18/2 17:42:08